O Nas

MOLEKUŁY zajmują się badaniem przestrzeni i  projektowaniem w różnej skali. Wykorzystujemy swoje doświadczenie i wypracowane metodologie badawcze na rzecz zmian w architekturze i mieście.
Żyjemy w czasach w których efektywność ceni się bardziej niż jakość życia.  Żyjemy w czasach, w których mieszkanie służy do spania, a nie do życia, ulice służą tylko  do przemieszczania się, a nie do interakcji społecznej, ekonomia miejsca jest ważniejsza niż zabawa i wypoczynek, wspólne przestrzenie są zawłaszczane, służąc prywatnym inicjatywom  a nie rozwojowi społeczności. Żyjemy w czasach, w których potrzeba poszukiwania i rozwijania nowych dróg i sposobów życia jest pilniejsza… W Molekułach zastanawiamy się nad typologią współczesnego społeczeństwa i przekładamy ją na nowe przestrzenie, które są naturalnym zalążkiem tworzenia się lokalnych społeczności.  Jeśli uznamy architekturę nie jako cel sam w sobie, lecz jako narzędzie do odbudowy relacji międzyludzkich, jak wpłynie to na wygląd naszych miast? Architektura odgrywa ogromną rolę społeczną. Może nieświadomie niszczyć społeczeństwa jak i je budować. Naszym celem jest aby przestrzeń, która wychodzi spod naszej kreski tworzyła struktury społeczne, łącząc różne pokolenia, kultury i sposoby życia.

Ewelina
Jaskulska

Architektka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym podczas pracy w renomowanych pracowniach projektowych. Brała udział w realizacji wielu prestiżowych inwestycji m.in. wieżowiec Rondo1 w Warszawie. Kierowała projektem Stadionu w Gdańsku wybudowanego na Euro 2012. W 2019 roku The European Centre for Architecture and Urban Studies umieściło ją na liście „40 under 40” – jako kolejne pokolenie najbardziej obiecujących i rozwijających się talentów projektowych, które wpłynie na kształt przestrzeni w przyszłości.

Od 2019 jest współzałożycielką MOLEKUŁY, biura badawczo-projektowego. Jest współinicjatorką projektu badawczo- naukowego ARCHITEKTONICZKI prowadzonego przez Fundację Katarzyny Kozyry.

Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów. Zdobyła wyróżnienie za projekt
Pawilonu Museum Gardens w Londynie/2019/ Jest współautorką projektu Dom
Dla Dominika, który zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie zorganizowanym z okazji 100-lecia Bauhaus /2018/. Jest również
współautorką projektu „Where is Tiffany” który został wybrany na wystawę
najlepszych prac konkursu Burnham Prize na Chicago Architecture Biennial
/2017/. Jej projekt domu lokalnego zwyciężył w World Architecture
Community Awards /2016/. Jej projekty były wystawiane w kraju i za granicą m.in.: Warszawa, Ateny, Londyn, Weimar, Monachium, Paryż i Chicago.