Jesteśmy laureatkami licznych nagród i wyróżnień

badamy I pytamy I szukamy I kreujemy I  projektujemy

architekturę I przestrzeń publiczną I krajobraz

2022-2023. Metodologia badawcza przestrzeni CIĄG RÓWNOPRZESTRZENNY prowadzona w ramach projektu badawczego  ARCHITEKTONICZKI na wystawie w MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE

2019. The European Centre for Architecture and Urban Studies umieściło Ewelinę Jaskulską na liście “40 under 40”, jako kolejne pokolenie najbardziej obiecujących i rozwijających się talentów projektowych, które wpłynie na kształt przestrzeni w przyszłości.

2020. Wyróżnienie honorowe za projekt pawilonu dla Museum Gardens w Londynie w ramach międzynarodowego konkursu Archtriumph Awards – Archtriumph Pavilion Competition 2020: Discovery.

2019. Projekt “Dom Dla Dominika” oparty o zasady Projektowania Uniwersalnego zdobył Wyróżnienie Honorowe w międzynarodowym konkursie The Small House Of Universal Design Award zorganizowanym przez IUD – Institut Für Universal Design z okazji 100-lecia Bauhaus. Projekt był wystawiany na Uniwersytecie Wejmarskim, oraz w Monachium w ramach MCBW | Munich Creative Business Week w marcu 2019 roku.

2017. Projekt  “Where Is Tiffany” wystawiony w gronie najlepszych projektów konkursowych na międzynarodowym Biennale Architektury w Chicago w ramach Burnham Prize Competiton w 2017 roku.

Nasze badania teorie i przemyślenia są szeroko publikowane

2023. ARCHITEKTONICZKI – MIASTO KOBIET. Wywiad dotyczący równego miasta i przestrzeni równoprawnej- czyli metodologii badawczej  prowadzonej w ramach projektu  ARCHITEKTONICZKI

2022. SKOŃCZMY WRESZCIE Z JAKOŚ TO BĘDZIE. Wywiad dotyczący nierówności społecznych w przestrzeni.

2022. W magazynie SNOB ARCHITECTURE o tym, jak projektuje się tereny przyszkolne i dlaczego robi się to źle. O tym, że futbolocentryzm zdominował myślenie o przestrzeni szkolnej. Analizując problem z perspektywy psychologiczno socjologicznej pokazujemy smutne efekty dotychczasowego myślenia. Opisujemy również jak to zmienić.

2022. W magazynie ARCHITEKTURA I BIZNES to skomplikowane. Ewelina Jaskulska o kondycji zawodu i swojej relacji z architekturą

2021. W magazynie ARCHITEKTURA I BIZNES o tym, jak  dwyglądałby świat, gdyby kobiety miały większy współudział w jego powstawaniu.

2020. Artykuł o Architekturze i Urbanistyce Postpandemicznej na portalu  PROPERTY DESIGN

2020. Pandemia nie przywróci nam wspólnoty. Wywiad z Eweliną Jaskulską o współczesnym kształtowaniu osiedli, które doprowadzją do zanikania lokalnych społeczności. 

2019. ARCHITEKTURA MOŻE ZMIENIAĆ ŚWIAT , czyli o braku architektury i przestrzeni pro-społecznych. Wywiad z Eweliną Jaskulską w Rzeczpospolitej w licpu 2019 roku.

Jako prelegentki

zabieramy głos w międzynarodowych
sympozjach i konferencjach

2022. Panel Dyskusyjny w  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Ewelina Jaskulska odniosła się do miasta z perspektywy osób wykluczonych. 

2020. Podczas V edycji 4 Design Days 2020 w Katowicach w ramach panelu dyskusyjnego “Kobiety Które Inspirują”, Ewelina Jaskulska nakreśliła realny obraz kobiet w zawodzie, jak i problemy przed którymi staje współczesna architektura.

2019. Na Międzynarodowym Sympozjum PLGBC (Polish Green Building Summit) zaprezentowałyśmy swoją teorię “Ekologii Społecznej“ czyli wpływu współczesnej architektury na funkcjonowanie człowieka i rozwój społeczności lokalnych. Teoria była wynikiem badań architektonicznych, społecznych, socjologicznych i psychologicznych  jednostek mieszkalnych na terenie Warszawy.

2019. W ramach Archi Women Ewelina Jaskulska nakreśliła realny obraz i sytuację architektek w naszym kraju.